Kresby

Kreslením portrétů se zabývám již od dětství, kdy se očekávalo, že podaruji portrétem či krajinou svoje prarodiče. Na odborné úrovni se věnuji kresbě na zakázku od dob studií na vysoké škole.

Kromě nejžádanějších a obecně oblíbených portrétů (portréty dětí, portréty prarodičů, portrét partnera, rodinný či skupinový portrét) si lze na těchto stránkách objednat jakýkoliv jiný motiv (kresbu krajiny, kresbu celé figury nebo aktu, kresbu architektury, obrázek domácího mazlíčka atd.).


Portréty osob kreslím většinou tužkou, černým uhlem, případně hnědou rudkou. Portrét kreslený uhlem a rudkou je výraznější. Výhodou kresby tužkou je lepší zachycení detailu obličeje.

Obrázky na zakázku kreslím ručně, na kvalitní papír (zn. dorée-Profi-Block, gramáž 170 g/m2), kvalitními tužkami (zn. Cretacolor a Derwent), nebo rudkou (zn. Faber-Castell).

Po dokončení fixuji kresbu fixativem (lak ve spreji zn. KOOH-I-NOOR), aby se dále neroztírala.

V případě zájmu, zasílám elektronicky fotografii dokončené kresby, aby zákazník viděl obrázek dříve, než jej zaplatí.

Kresbu na čtvrtce posílám poštou na dobírku, vloženou do tvrdých desek a obalenou balicím papírem tak, aby se nepoškodila. Po domluvě si lze vyzvednout hotové dílo osobně.